برای انتخاب موضوع پایان نامه ، توصیه می شود حداکثر دقت را به خرج بدهید. بسیاری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی اهمیت این مساله را نادیده گرفته و بر اساس معیارهای غیر مرتبط موضوع پایان نامه خود را انتخاب می کنند. در نتیجه در پروسه انجام پایان نامه با مشکلات مختلفی مواجه می شوند. اولین قدم در انتخاب موضوع پایان نامه این است که کیفیت هدف خود را از نگارش پایان نامه مشخص کنید:

- آیا می خواهید صرفا دفاع کرده و مدرک خود را بگیرید؟!
- آیا می خواهید صرفا نمره بالایی برای پایان نامه بگیرید؟
- آیا تصمیم دارید برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروید؟
- آیا به دلیل علاقه شخصی می خواهید در زمینه ای بکر و جدید پژوهش کنید؟
- آیا می خواهید پایان نامه شما در رزومه کاری شما جهت استخدام در شرکتهای داخلی مفید و موثر باشد؟
- آیا حتما می خواهید از پایان نامه خود مقاله علمی پژوهشی یا ISI استخراج کنید ؟ 

هر هدفی که داشته باشید باید بدانید که اگر موضوع پایان نامه خود را متناسب با هدف خود انتخاب نکنید، ممکن است نه تنها به هدف خود نرسید بلکه با مشکلات بغرنجی مواجه شوید که فرایند تحصیل شما را به مخاطره بیندازد. 

 قوانین سایت

نتیجه تصویری برای ‪tick sign‬‏  استفاده از مطالب سایت شریف نت صرفا با كسب اجازه از مدیریت سایت امكان پذیر است. هرگونه كپي بدون اجازه از مطالب سايت پيگرد قانوني دارد.

نتیجه تصویری برای ‪tick sign‬‏  استفاده از خدمات سایت sharifnet.net منوط به پذیرفتن قوانین سایت می باشد. لطفا قوانین مندرج در این صفحه را با دقت مطالعه بفرمایید. استفاده شما از مطالب و خدمات سایت از جمله ثبت سفارش در سایت به منزله پذیرفتن این قوانین می باشد.

نتیجه تصویری برای ‪tick sign‬‏  ارائه هرگونه خدمات مشاوره تحصیلی و پژوهشی سایت شریف نت صرفا از طریق حساب کاربری و ایمیل های مندرج در قسمت تماس با ما انجام می پذیرد.

نتیجه تصویری برای ‪tick sign‬‏  جهت احترام به عرف و قوانین آموزشی تحصیلات تکمیلی، شریف نت به هیچ وجه پروژه و پایان نامه آماده در اختیار دانشجو قرار نمی دهد. لطفا در صورتی که دنبال خرید پروژه یا پژوهش هستید در شریف نت ثبت سفارش انجام ندهید. شریف نت صرفا آموزش و همکاری در پژوهش را در خدمات خود دارد.

نتیجه تصویری برای ‪tick sign‬‏  در صورتی که از طریق ثبت سفارش در سایت sharifnet.net به مشاور یا محققی معرفی شدید و برای مشاوره پروژه یا پایان نامه خود توافق یا قراردادی را با وی عقد کرده اید، شریف نت هیچگونه دخالت و مسئولیتي در زمینه آن قرارداد نخواهد داشت و صرفا ارتباط اولیه بین شما و مشاور یا محقق را برقرار کرده است. لذا در عقد قرارداد با مشاورین و محققین دقت لازم را داشته باشید.

 

 

 

cat6

اقدام برای رفتن به کشور های خارج در سال های کنونی زیاد شده است. این افراد از جنبه های آکادمیک، اجتماعی، و حرفه ای با یکدیگر تفاوت دارند. دانشجوی نخبه از یک دانشگاه، ممکن است در مقایسه با دانشجوی متوسط از دانشگاهی دیگر در سطح پایین تری از لخاظ علمی قرار گیرد. آزمون های استاندارد شده نظیر GMAT، TOEFL، SAT، و GRE به طور کلی نشاندهنده رزومه آکادمیک، شخصی، و حرفه ای متقاضی نیستند. از این رو، متن بیانیه هدف یا SOP (مخفف Statement of Purpose)، به طور حرفه ای شخصیت، دیدگاه ها و چشم اندازها، عمق پنداره و نگرش، و اهداف و برنامه های آینده شما را برای ادامه تحصیل در دانشگاه مورد نظرتان بیان می نمایند.

 

ادامه مطلب ...

cat5

ISI

موسسه اطلاعات علمی Institute for Scientific Information  یا همان ISI مجموعه از مهمترین مجلات علمی  جهان برای انتشار پژوهش های علمی و دستاورد های جدید علمی است. این مجلات با ارزیابی علمی که توسط کارشناسان صورت می پذیرد در زیرمجموعه این  پایگاه اطلاعاتی قرار می گیرند. این ارزیابی ها هر ساله روی 1600 مجله عضو صورت می گیرد تا برخی از مجلات که از نظر بار علمی در سطح مورد قبولی نیستند حذف شده و میزان اعتبار دیگر مجلات نیز تغییر کرده و یا ثابت باقی می ماند. همچنین هر ساله حدود 2000 مجله جدید توسط کارشناسان مورد ارزیابی قرار گرفته و حدود %90 از این مجلات رد می شوند.

ادامه مطلب ...

انجام پایان نامه

انجام پایان نامه

پایان ­نامه ­های کپی شده از منابع اینترنتی تبدیل به مشکلی بزرگ برای دانشگاه­ها شده است. به همین خاطر تعداد زیادی از دانشگاه های دنیا می کوشند تا با استفاده از بانک های اطلاعاتی جامع پایان نامه، از کپی کردن پایان نامه ها توسط دانشجویان جلوگیری کنند.انجام پایان نامه

یکی از منابع اصلی برای کپی کردن پایان نامه، اینترنت است. برای مقابله با کپی-پیستکردن پایان نامه ها دانشگاه ها از نرم افزار های شناسایی تقلب استفاده می کنند. به عنوان مثال در دانشگاه آرید در پاکستان نرم افزاری طراحی شده است که پایان نامه های دانشجویان کارشناسی ارشد را بر اساس "شباهت-سرقت علمی" کنترل می کند. طرز کار این نرم افزار به این صورت است که متن پایان نامه ها را با پایگاه داده های خود که شامل تمام پایان نامه های سابق است از نظر مشابهت بررسی کرده و تنها پایان نامه هایی را تایید می کند که کمتر از %10 (به غیر از بخش ادبیات تحقیق) مشابهت داشته باشد. از این نوع نرم افزار های ضد تقلب در بسیاری دیگر از کشور ها مانند ایتالیا، ژاپن، چین و فرانسه استفاده می شود.

ادامه مطلب ...